Палац каталонської музики (Palau de la Música Catalana) був побудований у 1910-х роках архітектором Луїсом Доменек-і-Монтанера. Це головний концертний зал Барселони. Кожного року його відвідують близько півмільйона людей. Дуже рекомендую його відвідати і я. (Коли це взагалі стане можливим).
Подивитися Палац можна в три способи. По-перше, придбати квіток на концерт. По-друге, записатися на екскурсію — вони проводяться до обіду різними мовами. Третій варіант, який обрав я — прийти зранку, до початку офіційних екскурсій, і роздивитися усе в майже ексклюзивному форматі.
2. В принципі, палац має багато типових для модерну рис — криві лінії переважають над прямими (якщо придивитися — можна побачити, що балкон насправді вигнутий), підкреслено динамічні форми, багатий декор з мотивами, взятими в живої природи. Багато з цього можна знайти, наприклад у Касі Бальо роботи Антоніо Гауді чи в церкві Саграда Фамілія. Але на відміну від них, тут є підкреслені арабські мотиви (себто стиль мудехар, характерний для Андалусії).
Orfeo Català — це назва барселонського хору, заснованого у 1891 і для якого, власне, і призначався Палац.
3. Герб Каталонії.
4. Палац каталонської музики знаходиться на вузенькій вулиці Каррер-де-Сант-Францезе-де-Паула в старому районі Ла-Рібера, поруч із Баррі Готік. Ледь влазить в ширококутник і дещо дисгармонує з оточенням. Цікаво, що через тісні вулиці у будови немає головного фасаду — в його якості виступає саме кут споруди.
5. Скульптура, що має уособлювати каталонську народну пісню.
6. Мозаїчне панно.
7. Фоє при вході в Палац каталонської музики.
8. Вітражі.
9. Парадні сходи на другий поверх. На задньому плані — буфет. (На жаль, мене туди не пустили, а там теж красиво.)
10.
11.
12. Партер і сцена. Її відокремлюють дві скульптурні групи, створені скульптором Diego Massana Majò і Pau Gargallo. Праворуч — бюст Вагнера і композиція «Врата Тангейзера» «Політ Валькірій» (Вагнер був популярним у Барселоні на початку XX століття). Ліворуч — під великим деревом бюст засновника хорового руху Каталонії — Жозеп Ансельмо Клаве (не треба намагатися запам’ятовувати, я це прочитав у вікіпедії).
13. Концертний зал є унікальним — протягом світлового дня він повністю освітлюється лише сонцем через великі вітражні вікна на усіх рівнях і скляний ліхтар у стелі.
14.
15. Сходи на балкон.
16. Колони, що прикрашають фасад.
17. Ірина.
18. Головна зала з балкона.
19. Вітражі прикрашають герб Каталонії і червоний хрест святого Юрія. Можна побачити сцену, викладеною червоною плиткою. Зі стіни виходять музи (на жаль, ближче їх сфотографувати не вдалося), у них верхня частина зроблена скульптурною, а нижня – викладена мозаїкою. У руках музи тримають різні музичні інструменти, що символізують працелюбність та незакомплексованість.
20. Славетний центральний ліхтар Палацу.
21. Пегас.
22.
23.
24. Політ валькірій.
25. Рідкісний кадр.