Перейти до вмісту

Блог
Цей блог поступово переходить на українську11 Листопада 2023
На початку жовтня дозволив собі мікро-відпустку і скатався на славетні курорти Київського моря. Сьогодні буде фото з Сухолуччя. Сухолуччя відоме як мисливська резиденція нашего біглого президента, де на (умовній) волі гуляють олені і кабани, але наразі доступ дути відсутній; треба буде чекати кращих часів. Але можна вільно погуляти по узбережжю водосховища, місцина доволі мальовнича.
7 Травня 2023

Сакури в Ужгороді — відомий бренд. Звісно, щоб помилуватися квітучими сакурами, не обов'язково їхати в Ужгород. Якщо неможливо потрапити у Кіото в Японію, є парк Кіото в Києві. Але деревця у парку Кіото ще досить молоді, на той час як в Ужгороді можна побачити великі старі дерева, тому що перші сакури з'явилися тут ще сто років назад.

29 Березня 2023

Вікторія — адміністративний центр острова Гоцо. Як і все на Мальті, місто суто іграшкове, на сім тисяч населення, цікаве величезною укріпленою цитаделлю, що височіє над містом на вершині пагорба висотою сто п'ятдесят метрів. Пагорб був населений з неолітичних часів, а перші укріплення тут з'явилися за бронзової доби в три с половиною тисячоліття тому. Потім тут була фінікійська фортеця, римська, Арагонський замок Іль-Кастільо, потім цитадель лицарів ордену святого Іоана. Мальта тілько-но пережила Велику осаду османськими військами, з північної Африки загрожували алжирській і туніські беї, ну із усіх боків постійно лізли в пошуках рабів численні корсари і пірати без роду і племені.

24 Березня 2023
На Мальті багато неолітичних храмових комплексів, але Джгантія — найбільший, найстаріший і найвідоміший з них. Джгантія, в перекладі "вежа велетнів" — це два храми у вигляді п'ятипелюсткової конюшини, обнесені спільною стіною з встановлених вертикально величезних кам'яних плит (до шести метрів розміром і вігою до шістьдесяти тон). Побудовано Джгантію було приблизно п'ять з половиною тисяч років тому, на тисячу років раніше за єгипетські піраміди, з покладених без розчину каменюк (ця кладка зветься "циклопічною"), без допомоги колеса і металевих інструментів. Зустрічав навіть твердження, що це найстаріша споруда у світі, що збереглася, але залишу це на совісті мальтійського патріотизму.
14 Березня 2023
Посередині південного узбережжя мальтійсього острову Гозо знаходиться містечко Муншар, цікаве своїми мальовничими пейзажами. В моєму рейтингу найкращіх місць, де можна зустріти захід сонця із пляшечкою вина, воно з впевненістю потрапило б у десятку.
8 Березня 2023

Палац Великого Магістра у Валлетті — офіційна резиденція президента Мальтійської республіки. Це найбільша будівля у Валлетті, яка займає цілий квартал — а оскільки Валлетта має максимально регулярну забудову із прямокутною сіткою вулиць, то й палац має форму прямокутника; нудно будували у шістнадцятому сторіччі, годі й казати.

7 Березня 2023

Валлетта — столиця Мальти, тут знаходяться Парламент, Президентський палац, ще якісь урядові організації, три музеї і 6300 населення. Тому що Валлетта — це не місто в нормальному розумінні цього слова, де завгодно крім Мальти (яка загалом, як я вже писав, за розміром і населенням менша за Київ) Валлетта вважалася б кварталом. Вона займає частину півострову між бухтами Гранд-Харбор і Марсамшет розміром півтора километри на 800 метрів (ближчу до "континенту" частину півострову займає інше "місто" — Флоріана).

2 Березня 2023

Бергамо — невелике (на 120 тисяч населення) містечко на півночі Італії, в самому серці Ломбардії. Аеропорт Бергамо — Оріо Аль Серіо — облюбований лоукостами, тому у more civilized age Бергамо був чи ненайпопулярнішим напрямком з України. При цьому, за враженнями, власне в Бергамо ніхто і не затримувався — адже до Милану година потягом, а до Венеції — дві. В 2020 Бергамо печально прославився як епіцентр епідемії коронавіруса в Італії, ну а далі стало зовсім не до поїздок. 

Бергамо фактично розділений на дві частини — нове місто з широкими вулицями і неокласичною архітектурою дев'ятнадцятого сторічча і Citta Alta, Верхнє місто, що височиє на пагорбі над Паданською долиною. Саме туди ми попрямували на фунікулері. 

7 Січня 2023

Серед моїх численних недоликів є любов до музеїв природознавства. Опудала бідних пташок і білочок я не люблю, банки з блідими карасями в формаліні — теж, але кал, але уроди! динозаври, але усіляки викопні тварюки! Словом, Валенсійський музей природознавства я уникнути ніяк не міг.

6 Січня 2023

Музей залізниці в Нюрнберзі (DB Museum) знаходиться поруч із Головним вокзалом Нюрнберга — першого в Німеччині міста, де була прокладена залізниця. (В 1835 році почав ходити потяг з Нюрнберга у Фюрт — зараз це фактично район Нюрнбурга — цілих шість кілометрів!) Це один з найстаріших технічних музеїв в Європі. Власне, історично музей розпочав свою роботу в Мюнхені, а потім тогочасний бургомістр Нюрнберга переманив його в своє місто, виділивши приміщення безкоштовно (топова інвестиція, як на мене). В 1996 музей за символічну ціну в одну дойчмарку викупила Deutsche Bahn AG.

5 Січня 2023

Вілла Джулія — колишня папська заміська резиденція, тобто дача. Тобто за часів, коли тут тусили папи, вілла Джулія була за містом — вона знаходиться в декількох кварталах від брами Порта-дель-Пополо, за Авреліановою стіною, що була міською межею Риму. Зараз, звичайно, це майже самісенький центр міста.

Віла була побудована у шістнадцятому сторіччі в стилі ман'єризму для папи Юлія III. До будови долучилися Вазарі і Мікельанджело. Але, чесно кажучи, це було би плейс-оф-інтерест у будь-якому іншому місті, а у Римі стільки архитектурних пам'яток, до яких долучилися Вазарі з Мікельанджело, що йти пішки яж за холм Пінчіо ніхто б не став. Борінг! Справа в тому, що зараз тут знаходиться колекція Національного Етруського музею. При тому, що я дуже люблю археологічні музеї, національний архологічний музей в Римі я за численні відвідини міста так і не відвідав. А ось музей етрусків подивитися пішов.

30 Грудня 2022
Палац каталонської музики (Palau de la Música Catalana) був побудований у 1910-х роках архітектором Луїсом Доменек-і-Монтанера. Це головний концертний зал Барселони. Кожного року його відвідують близько півмільйона людей. Дуже рекомендую його відвідати і я. (Коли це взагалі стане можливим). Подивитися Палац можна в три способи. По-перше, придбати квіток на концерт. По-друге, записатися на екскурсію — вони проводяться до обіду різними мовами. Третій варіант, який обрав я — прийти зранку, до початку офіційних екскурсій, і роздивитися усе в майже ексклюзивному форматі.
25 Грудня 2022

Сіурана — маленьке містечко у регіоні Пріорат, Каталонія. Ми приїхали сюди щоб помилуватися заходом сонця з видом на пріоратські гори.

13 Грудня 2022
Поблет — маленьке місто у Каталоні, відоме насамперед укріпленим монастирем Санта-Марія-де-Поблет. Монастир Поблет — один из найбільших монастерів Іспанії. Він був заснований графом Рамоном Беренгаром IV в середині дванадцятого сторіччя і належав ордену цистерціанців. В Каталонії є ще два відомих цистерціанських монастиря — Санта-Креус і Вальбона-де-лес-Монжес. У монастиря високі вежі і грубезні стіни, тому що паралельно він слугував Барселонським графам і Арагонським королям замком. А церква абатства — місцем останнього спокою.
28 Листопада 2022

В кожному місті я обов'язково намагаюся подивитися на базар. Не часто щось купую, але дивлюся, що показують. Сходив на базар у Софії, подивитися, чим торгують болгари. Світ болгарської городини дуже різноманітний. Понад тисячу найменувань. Одного болгарського перцю більше дев'яти з половиною сотень видів. Болгарською болгарський перець називається "чушка". Гострий перець — "люта чушка".

Пошук

Архіви

Популярні записи