Перейти до вмісту

Блог
Цей блог поступово переходить на українську28 Листопада 2022

В кожному місті я обов'язково намагаюся подивитися на базар. Не часто щось купую, але дивлюся, що показують. Сходив на базар у Софії, подивитися, чим торгують болгари. Світ болгарської городини дуже різноманітний. Понад тисячу найменувань. Одного болгарського перцю більше дев'яти з половиною сотень видів. Болгарською болгарський перець називається "чушка". Гострий перець — "люта чушка".

27 Листопада 2022

Бейшехір — третє за розміром озеро Туреччини і однойменне йому місто. Місто невелике — меньш ніж 50 тисяч — і знаходиться на східному березі озера в провінції Конья, на західному березі височать гори, і це вже інша провінція. В античні часи це була околиця Хітітської імперії, потім грецька Пісідія, потім римська Клавдіокесарія, потім візантійська Памфілія. Нічого античного у місті не зберіглося, тому що в період завоювання цієї місцини сельджуками місто повністю занепало. Фактично місто виникло заново вже при османах. Ця теріторія належала бейліку (тобто князівству на чолі з польовим командиром) Ешрефогуллар, столицю, де, власне, сидів ьей, назвали інтуутивно-зрозуміло — Бейшехір. Бейлік був невеликий і проіснував досить недовго. Там складна історія, всі постійно один одного вбивали, візали, переходили на службу, зраджували і так далі.

21 Листопада 2022
Печера Каклик знаходиться в самісенькому центрі Туреччини, неподалік від міста Денізлі. Ну і, власне, поруч знаходиться Памуккале. Власне, печера Каклик дещо схожа на Памуккале, тільки під землею. І не така біла. А так такі ж травертинові тераси.
20 Листопада 2022
Якщо вам цікаво, як виглядає караван-сарай, то ось зараз зможете подивитись. Ваш кореспондент задля цього побував з маленькому турецькому містечку Султахані, де знаходиться найбільший караван-сарай в Анатолії - Султан-Хан. Я не знаю, чому караван-сарай прийнято називати Султан-Хан, а містечко — Султахані, технічно турецькою це одне й те саме слово. Ну і, власне, свідчить про те, що усе місто виникло при караван-сараї.
20 Листопада 2022

Острів Муромець — моє улюблене місце в околицях Києва. В цьому році північна частина Муромця повністю недоступна. Тому будуть фото, зроблені в 202

15 Листопада 2022
Я вже років десять не їздив Україною. Аж до цього року. Коли б я ще мав нагоду і можливість проїхатися Україною та ще на армійському авто (в сенсі тому авто, що на зібрані шановним товариством гроші було придбано в Польщі для ЗСУ і хтось мав його перегнати з кордону до СТО).
29 Травня 2022
Ужгород — найменший з обласних центрів України. Більш ніж півтори місяці в Ужгороді - це майже на півтора місяці більше ніж має вистачити на повне знайомство з Ужгородом. На моє щастя, в мене була із собою фотокамера — інакше я б майже напевно поїхав би кукухою. Що ж, у кожного свої засоби боротьби із стресом. Далі буде трохи результатів цієї боротьби.
1 Лютого 2022

До весны осталось меньше тридцати чашек утреннего кофе, но пока они не выпиты — посмотрите, как красив был Голосеевский лес прошлогодней весной.

25 Січня 2022
В Афинах четыре археологических музея и Стоя Аттала - самый маленький их них. Находится на территории Агоры
22 Січня 2022
Немного фото из майской Каппадокии.
29 Грудня 2021
Этот пост будет первой в моем бложике, как сейчас модно говорить, коллаборацией. О винодельческом регионе Приорат лучше меня расскажет настоящий винодел Маша Скорченко, а фоточки будут мои.
5 Грудня 2021
Что можно увидеть в Каталонии кроме Барселоны? Если есть авто, можно посетить Пенедес, Приорат и Монтсеррат, как это сделали мы. И хотя Барселона - самое популярное направление в Испании (рука так и тянется написать "попсовое") — много ли кто бывал в Каталонии за пределами Барселоны? Ну окей, сбросим со счетов дневную экскурсию в монастырь Монсеррат и музей Сальвадора Дали. Итак, это будет пост про не совсем типичную поездку по Каталонии — по не самым посещаемым туристами местам. (Хотя все равно очень нахоженным. Это же Каталония, в конце концов!)
4 Листопада 2021
Памуккале — самая посещаемая достопримечательность Турции за пределами Стамбула. Если полистать профили тиндера, у каждой третьей тиндереллы будет фото на фоне белых террас. Но обычно сюда попадают на дневную экскурсию из курортов в Анталье и Алании, и — спойлер — это вообще не то же самое, что приехать сюда и остаться до вечера. Мы попали в Памуккале в самый разгар весеннего локдауна, который удачно совпал еще и с запретом полетов из России. В общем, несказанно повезло и визит в Памуккале стал жемчужиной всей поездки по Турции.
31 Жовтня 2021
Монумент создателям Болгарии был возведен к тысяча трёхсотой годовщине основания Первого Болгарского царства.  Ну вы сами понимаете, тогдашняя социалистическая Болгария никакой исторической преемственности к той Болгарии не имела. Могли вообще отсчитывать от возникновения Великой Булгарии в 632. Солиднее б получилось. Получается примерно так же, как Киево-Могилянская академия включает в свою историю заодно и Киевское высшее военно-морское политическое училище. Во всяком случае, монумент заслуживает визита не как историческое что-то там. Прежде всего это впечатляющая куча бетона в стиле то ли кубизма, то ли брутализма. В общем, смотрите картинки, сами разберетесь. Кстати, про другие стоящие посещения достопримечательности Болгарии я уже писал вот тут.
24 Жовтня 2021

Пещера Снежанка находится в Родопах, в 5 километрах от города Пештера (что означате "Пещера", как оригинально. Название "Снежанка" на болгарском вроде как означает Снегурочка, но половина источников утверждает, что Белоснежка.

К пещере ведет двухкилометровая узкая условно-асфальтированная дорога (ну как, асфальт как после арт-обстрела). От конца этой дороги нужно еще примерно полчаса топать пешком довольно круто в гору.

Пошук

Архіви

Популярні записи