Блог
Серед моїх численних недоликів є любов до музеїв природознавства. Опудала бідних пташок і білочок я не люблю, банки з блідими карасями в формаліні — теж, але кал, але уроди! динозаври, але усіляки викопні тварюки! Словом, Валенсійський музей природознавства я уникнути ніяк не міг.
Музей залізниці в Нюрнберзі (DB Museum) знаходиться поруч із Головним вокзалом Нюрнберга — першого в Німеччині міста, де була прокладена залізниця. (В 1835 році почав ходити потяг з Нюрнберга у Фюрт — зараз це фактично район Нюрнбурга — цілих шість кілометрів!) Це один з найстаріших технічних музеїв в Європі. Власне, історично музей розпочав свою роботу в Мюнхені, а потім тогочасний бургомістр Нюрнберга переманив його в своє місто, виділивши приміщення безкоштовно (топова інвестиція, як на мене). В 1996 музей за символічну ціну в одну дойчмарку викупила Deutsche Bahn AG.
Вілла Джулія — колишня папська заміська резиденція, тобто дача. Тобто за часів, коли тут тусили папи, вілла Джулія була за містом — вона знаходиться в декількох кварталах від брами Порта-дель-Пополо, за Авреліановою стіною, що була міською межею Риму. Зараз, звичайно, це майже самісенький центр міста.
Віла була побудована у шістнадцятому сторіччі в стилі ман'єризму для папи Юлія III. До будови долучилися Вазарі і Мікельанджело. Але, чесно кажучи, це було би плейс-оф-інтерест у будь-якому іншому місті, а у Римі стільки архитектурних пам'яток, до яких долучилися Вазарі з Мікельанджело, що йти пішки яж за холм Пінчіо ніхто б не став. Борінг! Справа в тому, що зараз тут знаходиться колекція Національного Етруського музею. При тому, що я дуже люблю археологічні музеї, національний архологічний музей в Римі я за численні відвідини міста так і не відвідав. А ось музей етрусків подивитися пішов.
Мітки
Поїздки (191), Фотозвіти (189), Пейзаж (48), Італія (41), Іспанія (40), Кольори (32), Портрет (30), Музеї (23), Франція (21), Яхтінг (20), Товарознавець (18), Андалусія (18), Замки (17), Фототехніка (16), Барселона (13), Греція (13), Ельзас (12), Венето (12), Туреччина (11), Основні поняття (10), Португалія (10), Ефекти (9), Об'єктиви (9), Німеччина (9), Прага (8), Поради (8), Крим (8), Міфи (8), Бургундія (8), Страсбург (8), Походи (8), Печери (7), старе каміння (7), Мадрид (7), Норвегія (7)
В кожному місті я обов'язково намагаюся подивитися на базар. Не часто щось купую, але дивлюся, що показують. Сходив на базар у Софії, подивитися, чим торгують болгари. Світ болгарської городини дуже різноманітний. Понад тисячу найменувань. Одного болгарського перцю більше дев'яти з половиною сотень видів. Болгарською болгарський перець називається "чушка". Гострий перець — "люта чушка".
Бейшехір — третє за розміром озеро Туреччини і однойменне йому місто. Місто невелике — меньш ніж 50 тисяч — і знаходиться на східному березі озера в провінції Конья, на західному березі височать гори, і це вже інша провінція. В античні часи це була околиця Хітітської імперії, потім грецька Пісідія, потім римська Клавдіокесарія, потім візантійська Памфілія. Нічого античного у місті не зберіглося, тому що в період завоювання цієї місцини сельджуками місто повністю занепало. Фактично місто виникло заново вже при османах. Ця теріторія належала бейліку (тобто князівству на чолі з польовим командиром) Ешрефогуллар, столицю, де, власне, сидів бей, назвали інтуітивно зрозуміло — Бейшехір. Бейлік був невеликий і проіснував досить недовго. Там складна історія, всі постійно один одного вбивали, різали, переходили на службу, зраджували і так далі.
Острів Муромець — моє улюблене місце в околицях Києва. В цьому році північна частина Муромця повністю недоступна. Тому будуть фото, зроблені в 202
До весны осталось меньше тридцати чашек утреннего кофе, но пока они не выпиты — посмотрите, как красив был Голосеевский лес прошлогодней весной.