Перейти до вмісту

Як я фотографував селебріті

Розповім історію, яка зі мною трапилася в далекому 2004 році та має безпосереднє відношення до фотографії. Це одна з моїх улюблених історій, сподіваюся, і вам вона сподобається.

Почну з досить довгого вступу, щоб зрозумілим був контекст. Поїхав я тоді на чемпіонат України зі спортивного “Що? Де? Коли?” і, що важливо, не за власний кошт, а за спонсорський. Ну а щоб спонсору можна було потім прозвітувати про поїздку, з собою була взята фотокамера, на яку я негайно наклав свої рученята. Було це в один із найперших виїздів. Я був молодим, наївним і ще перебував під якимсь флером схиляння перед легендами, яких у телепередачі показують. (Треба відзначити, що цьому сильно сприяло те, що тоді ще ніколи не стикався з ними особисто.)

По-друге, треба трохи сказати про цю саму фотокамеру, яку я згадав вище, і яка була у мене в руках. Був це фотоапарат Olympus C-5060wz, класна для свого часу камера. Підозрюю, що саме їй я завдячую своєю нездоровою любов’ю до цього стрімкого бренду, який у 2021 нарешті припинив своє довге і легендарне існування.

Так ось, у аматорських фотокамер того часу був лаг фокусування — тобто пауза між моментом натискання на спуск, і моментом, коли власне спрацює затвор. Не те щоб він був прям дуже великим, але, скажімо так, істотним.

Тепер повертаюся до власне історії. У перерві між турами я став перед проєктором, де результати показують, а переді мною юрмляться гравці команд, щоб подивитися своє турнірне становище. А серед гравців стоїть відомий телезнавець К. (із ще тієї телепередачі, яка з радянських часів, а не з локальних поробок на ту ж тематику). Його на турнір на роль весільного генерала покликали — чи то ведучим, чи то в журі, — не пам’ятаю, та це й не важливо. І ось він прямо переді мною.

О, гадаю, удача, зараз він прикрасить наш фотозвіт для спонсора.

І я натискаю на спуск “олімпусу”. І ось між моментом, як я натиснув на спуск, і спрацьовуванням затвора, знавець К. смачно встромляє собі палець у ніс. Прям по другу фалангу.

Затвор клацає. Блимає спалах.

У знавця К. спрацьовує багаторічний рефлекс селебріті, яких фотографують — він автоматично включає посмішку в 32 зуби. А через долю секунди розуміє, що має палець у носі.

І ось його обличчя представляє таку панораму. Нижньою половиною обличчя — там, де рот — він широко посміхається і роздає автографи. Верхньою половиною — там, де очі — він висловлює щось на кшталт “To execution and the hand of death!“. А посередині між цими половинами — палець глибоко в ніздрі великої людини.

Телезнавець К. дивиться на мене, я дивлюся на нього. І я не знаю, що йому сказати, чи то “ой, це не я винен, це камера, тут, розумієте, лаг затвора, те-се, ну ви розумієте”, чи то “чо вирячився, палець вийми!”. Подивилися один на одного секунди три і розійшлися в різні боки.

З того часу я більше ніколи не фотографував селебріті.

Мене питають, так а фото є? Ні, дітоньки, залишити його було неетично, тому замість фото селебріті ось вам картинка від ШІ за промптом “лисий кіт-папарацці”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *