Якщо вам цікаво, як виглядає караван-сарай, то ось зараз зможете подивитись. Ваш кореспондент задля цього побував у маленькому турецькому містечку Султахані, де знаходиться найбільший караван-сарай в Анатолії – Султан-Хан. Я не знаю, чому караван-сарай заведено називати Султан-Хан, а містечко — Султахані, технічно турецькою це одне й те саме слово. Ну і, власне, свідчить про те, що усе місто виникло при караван-сараї.
Зовні караван-сарай виглядає як маленька фортеця — високі стіни з баштами. Одні великі ворота під вежею.
2. В принципі, побудувати серйозну фортифікацію мало сенс. Караван-сарай було зведено у 1299 році, а в 1256 на цьому ж самому місці турки-сельджуки отримали серйозних пенделів від монголів. (В принципі, від монголів отримували абсолютно всі, до кого вони могли доскакати.)
3. Портал прикрашений типовим для мусульманських споруд різьбленням, схожим на сталактити. Нагадало Альгамбру.
4. Філігранне різьблення по камінню.
5. Загальна площа споруди складає 4500 квадратних метрів (тобто приблизно як дві третини футбольного поля). Вона складається з двох частин — обнесеного аркадою двору і критого склепінням зимового приміщення.
6. В середньовіччя тут знаходилися стайні, бані, щось типу готелю. Споруда в центрі двору — мечеть.
7.
8. Караван-сарай було реконструйовано о 1982 році.
9. Зараз Султанхані — маленьке містечко десь на півдорозі між Аксараєм і Конією, колишньою столицею Конійського султанату, а зараз — типовим турецьким провінційним облцентром. В середні віки тут сходилися декілька караванних шляхів, яки повністю занепали після епохи великих географічних відкриттів.
10.
11. Величезна споруда нагадує собор. Але її призначення суто комерційне.
12. Тут середньовічні торговці підзаряджали свої середньовічні мобілки (без сумніву, зроблені у Китаї).
13. В принципі, проїздом цікаво було заглянути, спеціально їхати – навряд. Сама споруда цікава, але турки явно зекономили на тому, щоб створити тут якусь експозицію, хоча просилося.
Сповіщення: Бейшехір | PHOTOKISS