Перейти до вмісту

Альхесірас

Альхесірас – місто на півдні Іспанії, у Андалусії, на самому її південному краєчку. Знаходиться на узбережжі Альхесірської затоки. Назва “Альхесірас” — арабського погодження, від “Аль-Джезіра”, “Півострів”. Місто на трохи більше ніж сто тисяч населення, є якесь старе місто з собором, все не дуже цікаве. Альхесірас впевнено займає позиції у списках типу “10 найгірших міст Іспанії”, визначного тут тільки порт. Порт – один з найбільших і найжвавіших у країні, а також база іспанських ВМС.

1. Власне, пасажирський термінал порту, на передньому плані поліцейські катери, на задньому – десантний корабель (там проводилась якась виставка, чи ще якийсь івент — на палубі була купа різної сухопутної техніки), на зовсім задньому – Гібралтарська скеля.

Альхесірас

При заселенні в готель мали наступний діалог із портьє:

– Доброго дня.

– Доброго дня. Якщо ви в Гібралтар, то він з іншого боку затоки.

– Дякуємо, нє, ми сюди.

– Добре. Бажаєте замовити екскурсію у Гібралтар?

– Ні.

– Добре. Якщо що, автобуси до Гібралтару рушать з автовокзалу кожну годину.

2. Гібралтарська скеля за портовими кранами.

Альхесірас

3.

Альхесірас

4.

Альхесірас

5.

Альхесірас

6.

Альхесірас

7. Повне враження що тут в порті сходить на берег списаний матрос Мануель Кой, щоб напитися в найближчому портовому генделі і рушити на пошуки єзуїтської бригантини із скарбами.

Альхесірас

8. Втім, у творах світової культури Альхесірас фігурує приблизно ніяк. Особисто мені його задка трапилася рівно один раз — в серіалі, сюрпрайз, “Вікінги”. У 844 році Альхесірас розграбили вікінги, і творці серіалу записали це на рахунок головного вікінги – Рагнара Лондброка.

Альхесірас

9. Після вікінгів тут взагалі не було нічого цікавого, поки під час Наполеонівських війн тут не пройшли два великі морські битви. Взагалі, як їм було не статися, якщо у Альхесірасі стояв іспано-французький флот (Іспанія, нагадаю, була захоплена Францією майже повністю – залишився самий Кадіс), а у Гібралтарі — Флот Його Величності.

Альхесірас

10. Променад по набережній навпроти порту.

Альхесірас

11.

Альхесірас

Короче, нічого цікавого у Альхесірасі (передбачувано) немає, зупинятися тут має сенс виключно задля кращої логістики (від Малаги до Кадісу їхати чотири години, а Альхесірас знаходиться рівно посередині).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Андалусія 2018

17 Грудня, 2024
Херес — місто у автономному регіоні Андалусія, знаходиться між Севільєю і Кадісом, але ближче до Кадісу. Повністю місто називається Херес-де-ла-Фронтера, тобто "Херес-на-кордоні", бо десь тут проходила межа території, що належала маврам
16 Грудня, 2024
Алькасар Хереса, тобто фортеця, стоїть на півдні старого міста Херес-де-ла-Фронтера. Тут зберіглися мури і вежі, мечеть і арабські лазні.
9 Квітня, 2020
Еще порция фотографий из январского Кадиса.
6 Квітня, 2020
Кадис находится на самом юго-западе Испании. До него из Малаги, где расположен международный аэропорт, автобусом ехать четыре часа, а поездом и того дольше, через Кордобу и Севилью. Севилья — ближайший крупный город, до нее ехать полтора часа. Короче говоря, добираться до Кадиса долго и не то чтоб удобно. Поэтому туристы сюда особо не доезжают. Та, положа руку на сердце, тут и доезжать особо не до чего — нет каких-то интересных достопримечательностей. Ну, площади, собор позапрошлого века, башни, улицы — в остальном все как везде. Пляж, правда, роскошный, длинный с чистым песком, но выходит на океан — волны сильные и вообще холодно. Именно благодаря всему этому в Кадисе ничего особенно не отвлекает. Это в Валенсии, например, было "сегодня идем в зоопарк, завтра катаемся на велосипеде, музей науки и океанариум можно в один день уместить". В Кадисе умещать особенно нечего. Просто шатаешься по улицам, идешь на рынок, пьешь херес, сидишь под баньяном, сидишь на набережной, сидишь в кабаке (и пьешь херес), сидишь на ступеньках собора. Ну и океан, океан с трех сторон.
8 Січня, 2019
— Зарезал обоих, — тем временем вдохновенно тянул Пако, — Я широким кинжалом. Вот что с людями делает любовь!

Празднующая компания разразилась апплодисментами и приветственными восклицаниями.
26 Лютого, 2018
Меня всегда удивляло, как так получается, что на европейских рынках самые простые кабачки, тыквы и прочий рядовой сельдерей выглядят так привлекательно. Сколько раз не был на рынке в Украине, никогда не тянуло что-то сфотографировать (кроме клубники). В этом посте я покажу центральный рынок Кадиса. Посмотрите, как тут живописно и аутентично. И это не туристическая достопримечательность — это обычный городской рынок, на котором домохозяйки покупают лук, картошку и рыбу.
8 Лютого, 2018
Третя зимова подорож до Андалусії. З одного боку вже було не так цікаво, як в минулі рази, тому що головні цікавості ми вже подивилися — якось після Севільі та Гранади інше побідніше. З іншого боку, ми нікуди не поспішали і в основному просто гуляли по пляжах, пили херес і втичили у захід сонця над Атлантикою.