Поблет — маленьке місто у Каталонії, відоме насамперед укріпленим монастирем Санта-Марія-де-Поблет. Монастир Поблет — один з найбільших монастирів Іспанії. Він був заснований графом Рамоном Беренгером IV в середині дванадцятого сторіччя і належав ордену цистерціанців. В Каталонії є ще два відомих цистерціанських монастиря — Санта-Креус і Вальбона-де-лес-Монжес. Офіційний сайт монастиря — https://www.poblet.cat/ca/.
У монастиря високі вежі і грубезні стіни, тому що паралельно він слугував Барселонським графам і Арагонським королям замком. А церква абатства — місцем останнього спокою.
Це внутрішня стіна із вежами.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/poblet_monestir01.jpg)
2. Брама другого кола стін. Споруда ліворуч — монастирська виноробня. Всередину нас не пустили. Пляшку місцевого вина ми купили та випили — типовий іспанський червоний сухар.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir03.jpg)
3. Якась церковна споруда, що явно слугувала і частиною фортифікацій.
![](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir05.jpg)
4. Приміщення одразу за головною брамою — тією, що на першому кадрі. За порталом — клуатр монастиря.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir07.jpg)
5.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir11.jpg)
6. Клуатр.
![Клуатр](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir08.jpg)
7. Нагадало абатство у містечку Баталья в Португалії.
![Клуатр](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir09.jpg)
8. Готичні стрільчасті арки.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir10.jpg)
9. Криниця.
10.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir26.jpg)
11. Споруда над криницею в клуатрі називається ківорій.
![Клуатр](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir22.jpg)
13. Велика зала на другому рівні монастиря.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir14.jpg)
14.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir15.jpg)
15. Герби на розі.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir16.jpg)
16. Клуатр з другого рівня.
![Клуатр](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir19.jpg)
17. Церква монастиря, на жаль, була зачинена. Я не зрозумів, чи то у зв’язку із реставраційними роботами, чи через COVID, чи через якісь івенти, але всередину не впускали. Ну, так і буде.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir20.jpg)
18.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir17.jpg)
19. Зимове сонце.
![Клуатр](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir18.jpg)
20. Трапезна.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir21.jpg)
21.
22. А ось ця частина абатства взагалі не схожа на релігійну споруду — типовий замок.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir23.jpg)
23.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir25.jpg)
24.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir24.jpg)
25. Тут розміщений музей абатства.
26.
![Іспанська дерев'яна скульптура](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir28.jpg)
27.
![](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir30.jpg)
28. Заєць!
![іспанська кераміка](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir27.jpg)
Ось, приміром, порцеляновий песик, що прикрашує спальню в моїй мебльованій квартирі. Сам він білий. Очі в нього блакитні. Писочок ніжно-рожевий, з чорними крапочками. Голівку він держить неприродно прямо, вираз у нього по-ідіотському блаженно-ласкавий. Мені він не подобається. Як мистецький твір він мене просто-таки дратує. Мої легковажні приятелі глузують із нього, і навіть сама господиня не любить його, а виправдовується тим, що прийняти його незручно, бо це, мовляв, тітусин подарунок.
Але більш ніж імовірно, що через двісті років цього песика — з відбитими лапками й хвостом — звідкись відкопають, і продадуть як старовинну порцеляну, і поставлять у засклену шафку. І люди ходитимуть кругом та вихвалятимуть його, дивуючись ніжному кольорові писка та розмірковуючи про те, який, напевне, гарний був загублений кінчик хвоста.
29. Капітель колони із різьбленням по каменю.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir29.jpg)
30.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir04.jpg)
31. Ще один канонічний вид на монастир Поблет.
![Поблет](https://photokiss.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/poblet_monestir06.jpg)