Перейти до вмісту

Валенсійський собор

Валенсійський собор не такий відомий як, скажімо, Саграда Фамілія або Соборна Мечеть у Кордобі, але теж вартий того, щоб зазирнути. Знаходиться він в самому центрі Валенсії, головний вхід виходить на Пласа де ла Рейна, найкращий краєвид на Валенсійський собор відкривається, певно, з сусідньої площі, Пласа де ла Верге.

Валенсійський собор

2. Головний вхід і башта El Micalet (тобто на честь святого Михаїла) висотою 68 м. На башту можна піднятися, але я чогось це не зробив (і вже не пам’ятаю, чому). Головна восьмикутна частина датована 1381 роком, вище добудована дзвіниця сімнадцятого сторіччя.

Валенсійський собор

3. За римських часів на цьому місці був храм Діани, потім вестготи поламали храм і побудували тут романську церкву, потім прийшли арабські завойовники, які поламали вестготську церкву і побудували мечеть, яку після Реконкісти не перебудовували, як в Кордобі, а, ви не повірите, зруйнували. Тож сучасний Валенсійський собор відлічує свою історію з 1262 року. (Валенсійське королівство утворилося за 25 років до цього.) Він багато разів до-, пере- і відбудовувався (собор сильно постраждав під час громадянської війни), тому немає якогось єдиного стиля. Головний вхід — типово бароковий.

Валенсійський собор

4.

Деталі Валенсійського собору

5.

Валенсія

6. Бічний портал. Арка вже стрільчаста, готична, але композиція типово романська.

Валенсія

7.

Валенсія

8. Готичний центральний неф.

9. Вівтар.

Вівтар Валенсійського собору

10. Найкрасивіша, на мою думку, частина собору — ліхтар чотирнадцятого сторіччя зі стрільчастими арками вікон.

Валенсійський собор

11.

Валенсійський собор

12. Єпархіальний соборний музей. Тут є велика колекція картин, яку почав збирати папа Олександр VI у часи перебування на посту епіскопа Валенсії (Шатіва, рідне місто папи Родеріка де Боржа, знаходиться неподалік від Валенсії, неподалік і подароване його сину Джованні Фердинандом Арагонським герцогство Гандія). До колекції потім додалися пізніші картини, є, наприклад, два полотна Гойї. Але картини фотографувати нецікаво, тож сфотографував оригінали скульптур, якими прикрашений портал бічного входу у Валенсійський собор.

Валенсійський собор

13.

Валенсійський собор

14. Дуже сподобалася скульптура.

Валенсійський собор

15. До неможливості готична частина.

Валенсійський собор

16. Найвідоміша частина собору — капела Санта-Каліс, де збирався капітул собору. Тут зберігається Святий Ґрааль.

Валенсійський собор

17. Ось він крупним планом. Чаша з агату була подарована собору у 1436 році королем Альфонсо V Великодушним (король Арагону, Сицилії, Сардинії, який згодом отримав трон Неаполітанського королівства і тусив переважно там). Офіційно визнана Ватиканом. Вікіпедія стверджує, що на чаші можна побачити написи арабською; якщо так, то це годний пранк.

Святий Грааль

18. Стеля капели.

Валенсійський собор

19. Вид на Валенсійський собор з боку Пласа де ла Верге.

Place de la Verge

20.

Валенсійський собор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Валенсія

20 Січня, 2024

Головна туристична принада Валенсії, а також одна з найпопулярніших інста-локацій у світі за версією київського тіндера, має назву Місто мистецтв і наук (валенсійською — Ciutat de les Arts i les Ciencies). Локація дійсно дуже цікава і унікальна, але дещо неоднозначна, але про це згодом.

26 Грудня, 2023

Llotja de la Seda — велична споруда в самому центрі Валенсії і досить нетипова. Зазвичай старовинні будови, що збереглися з середніх віків — це або церкви та собори, або замки, або палаци. Llotja de la Seda, Льоджа де ла седа — торгове приміщення. При включенні будівлі у список світової спадщини Юнеско це було підкреслено — "exceptional example of a secular building in late Gothic style".

Будівля біржі була побудована наприкінці п'ятнадцятого сторіччя як місце збору і торгів для торгівців шовком. Власне, спочатку на цьому місці була розташована Llotja de l’Oli, тобто біржа торговців олією, втім тут укладалися будь-які ділові угоди. Але в середині чотирнадцятого сторіччя саме торгівля шовком набула великого значення для Валенсії, і в п'ятнадцятому сторіччі місто як комерційний центр Середземномор'я досягло свого піка.

7 Січня, 2023

Серед моїх численних недоліків є любов до музеїв природознавства. Опудала бідних пташок і білочок я не люблю, банки з блідими карасями в формаліні — теж, але кал, але уроди! динозаври, але усілякі викопні тварюки! Словом, Валенсійський музей природознавства я уникнути ніяк не міг.

25 Квітня, 2020
Біопарк Валенсії — крутезна штука. До нього найкращим зоопарком, що я бачив, був Берлінський зоопарк (який для мене тепер є еталоном для порівняння), так ось — Валенсійський крутіший. Він, щоправда, суттєво менший — Берлінський за день можна хіба що обійти, та площа 35 гектар і живуть 15 тисяч тварин, не рахуючи туристів, а у Валенсії 800 тварин розмістилися на площі у 8 гектарів. Обійти можна за дві години, але я наполегливо рекомендую йти на цілий день (далі напишу, чому).
3 Березня, 2020
В феврале в наших широтах премерзко. Очень хочется свалить куда-нибудь, где тепло. Тепло, как вы может быть помните, в Ялте, но в Ялту не свалишь, зато можно свалить в Валенсию. (Вообще, даже будь выбор "Валенсия или Ялта" актуален, я сразу скажу — надо выбирать Валенсию.) Валенсия — третий по величине город королевства Испания, и тут есть на что посмотреть, но сразу скажу, что мне больше всего понравился валенсийский зоопарк. Он невероятно крутой и ему надо будет посвятить отдельный пост. До этого меня впечатлил берлинский зоопарк, но валенсийский даже еще круче! Поэтому зайду с козырей.