Перейти до вмісту

Асеновградська фортеця

Асеновградська фортеця знаходиться на півдні Болгарії, в Родопських горах, за два кілометри від міста Асеновград. Коли саме тут вперше щось побудували — виявити не вдалося, але відомо, що в 9 сторіччі візантійці перебудували фортецю, що охороняла північні рубежі імперії і стратегічний Біломорський прохід через гори. Вперше в письмових джерелах фортеця згадується під назвою Петричос в одинадцятому столітті в статуті Бачківського монастиря, який знаходиться поруч.

Під час Четвертого Хрестового походу фортецю захопили франкські лицарі. Четвертий Хрестовий похід, нагадаю, це коли на самому початку тринадцятого сторіччя визволителі гроба Господня збиралися воювати Єгипет, але хитрий венеціанський дож Енріко Дандоло якось намутив так, що лицарі замість сарацинів відправилися воювати цілком християнську Візантію, ще й так успішно, що захопили Константинополь. Постраждали при цьому і Друге Болгарське царство. Хретоносці, вітм, протрималися недовго — через декілька років цар Калоян вигнав їх з Пловдіву і саме в фортеці знайшов свою смерть місцевий польовий командир Рен’є де Трі.

В 1231 році цар Іван Асень ІІ відновив і перебудував фортецю і невелике грецьке місто поруч. Місто заснували ще в сьомому столітті до нашої ери грецькі колоністи і воно ще на початку двадцятого століття залишалося переважно грецьким. Потім сюди стеклися болгари з півночі Греції і Македонії, як результат Балканських війн і Першої Світової війни. До 1934 місто мало назву Станімака (від грецького Стенімахос, щодо етимології є різні версії, але однозначно хтось когось боров), а потім було перейменовано на честь царя Івана Асеня ІІ. Місто невелике навіть за болгарськими мірками, і дивитися тут особливо нема чого.

Асеновградська фортеця ж простояла до 1410 року, коли її остаточно знищили османські завойовники (як і Перперікон).

Фортеця відкрита для відвідування і входить у перелік “Сто національних туристичних об’єктів Болгарії“. Насправді від фортеці майже нічого не лишилося і абсолютно спокійно можна поїхати деінде.

Асеновградська фортеця

2. Втім силует церкви на фоні синіх гір виглядає мальовничо.

Асеновградська фортеця

3.

Асеновградська фортеця

4. Залишки стін фортеці. Залишилося небагацько.

Асеновградська фортеця

5.

Асеновградська фортеця

6. Якась рослина з пухнастим листям у розетках.

7. Церква “Богородиці Петрички” є єдиною повністю збереженою будівлею в фортеці Асена. З 1991 функціонує як православний храм.

Асеновградська фортеця

8.

Асеновградська фортеця

9. На балкончику встановлені такі оптичні прилади, вони дивляться в бік Асеновграда, але слід визнати, що дивитися в Асеновграді нема на що.

10. Спустився до церкви.

Асеновградська фортеця

11.

Асеновградська фортеця

12. Рештки фресок.

Асеновградська фортеця

13.

14.

Асеновградська фортеця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Осінній роад-тріп Болгарією

23 Липня, 2024
У Болгарії дуже люблять левів. Практично в кожному місці, кожній локації, з тих, де ми побували, був свій аутентичний болгарський лев.
29 Травня, 2024
Бузлуджа, точніше Будинок-памятник Болгарської комуністичної партії, — відома туристична пам'ятка, яку називають найбільшою заброшкою Європи.
28 Травня, 2024
Шипкинський перевал знаходиться в самому центрі Болгарії, де дорога з Габрово до Казанлика перетинає гірський хребет Стара Планина
23 Травня, 2024
Перперікон — археологічний сайт на півдні Болгарії, в Родопських горах, руїни давнього тракійського міста. Знаходиться він на скелястому пагорбі в оточенні невеликих долин де протікає золотоносна річка Перперешка. Болгари пишуть, що Перперікону понад п'ять тисяч років і взагалі найстаріше місто у світі. В будь-якому разі, місцина була населена ще із неоліту. Перперікон в античності був відомий своїм мегалітичним святилищем Діоніса; це найбільший мегалітичний ансамбль Балкан. Перперікон був важливим містом якихось давніх давен, Фракії, Римської Імперії, остготів, Візантії, Першого і Другого Болгарського царств.
10 Травня, 2024

Кам'яні гриби — відома туристична локація Болгарії. Знаходяться Кам'яні гриби (болгарською — „Каменни гъби“) на півдні країни, у передгір'ях Родопських гір. Найближче велике місто — Кирджалі, найближчий населений пункт, на який треба орієнтуватися в подорожі — село Белі Пласт.

31 Жовтня, 2021
Монумент создателям Болгарии был возведен к тысяча трёхсотой годовщине основания Первого Болгарского царства.  Ну вы сами понимаете, тогдашняя социалистическая Болгария никакой исторической преемственности к той Болгарии не имела. Могли вообще отсчитывать от возникновения Великой Булгарии в 632. Солиднее б получилось. Получается примерно так же, как Киево-Могилянская академия включает в свою историю заодно и Киевское высшее военно-морское политическое училище. Во всяком случае, монумент заслуживает визита не как историческое что-то там. Прежде всего это впечатляющая куча бетона в стиле то ли кубизма, то ли брутализма. В общем, смотрите картинки, сами разберетесь. Кстати, про другие стоящие посещения достопримечательности Болгарии я уже писал вот тут.
24 Жовтня, 2021

Пещера Снежанка находится в Родопах, в 5 километрах от города Пештера (что означает "Пещера", как оригинально. Название "Снежанка" на болгарском вроде как означает Снегурочка, но половина источников утверждает, что Белоснежка.

К пещере ведет двухкилометровая узкая условно-асфальтированная дорога (ну как, асфальт как после арт-обстрела). От конца этой дороги нужно еще примерно полчаса топать пешком довольно круто в гору.

8 Березня, 2021

Пещера Деветашка, как сообщит вообще первым делом вообще любая статья про нее в интернете — самая большая пещера в Болгарии и одна из самых больших в Европе. Находится рядом с одноименным селом Деветаки в Ловечской области (в самом Ловече делать особо нечего) и это был нормальный такой крюк на машине из Велико-Тырново. Но оно, безусловно, того стоило.

24 Січня, 2021
Этыр — это архитектурно-этнографический комплекс, самый первый и самый известный объект такого типа в Болгарии. Вероятнее всего, у нас это назвали бы "музей народной архитектуры и быта", в Швеции — "скансен". Так или иначе, но музей "Этыр" представляет болгарские быт, культуру и ремесла восемнадцатого - середины двадцатого веков.
29 Листопада, 2020
Дряновский монастырь находится на полпути между Велико-Тырново и Габрово и я не то чтоб специально туда собирался заезжать — просто увидел знак по пути. Дряновский монастырь основан в семнадцатом веке, и, что примечательно, находится вообще не в городе Дряново. Больше ничего примечательного тут нет. Вне сомнения, все интересное — вроде старинных икон и библиотеки — давно уже вывезли в крупные музеи.
26 Листопада, 2020
Мне тут сделали замечание, что предыдущие посты были очень информативные и сухие, а от тревел-блога ждут личных переживаний. Так что в этом посте постараюсь максимально субъективно рассказать про впечатления от поездки, где был, что ел, какие достопримечательности Болгарии видел и так далее. Итак, что там у болгар? Впечатления получились двоякими. С одной стороны ждал какого-то местного колорита, ну балканщины какой-то, не знаю. Ну вот его как-то и не оказалось. Чем-то напоминает Турцию, чем-то Грецию, чем-то Крым, в общем ничего специфического. С другой стороны, не было каких-то завышенных ожиданий. Тут не до жиру — вырвались наши чумные времена куда-то и спасибо. А Болгария, чай, не Франция Норвегия, вот не настраиваешься на что-то особенное, тем приятнее разубедиться.
4 Листопада, 2020
Если открыть практически любую статью с названием типа "Топ 10 достопримечтальностей Болгарии", в ней наверняка на первом месте будут Семь Рильских озер. В крайнем случае Семь Рильских озер будут ближе к концу списка. Так или иначе, но все равно без них не обойдется. Если их не будет — эта статья сломалась, несите следующую. Семь Рильских озер — фактически самая посещаемая природная достопримечательность в Болгарии. Благо они находятся в Рильских горах в 90 километрах к югу от Софии. Добираться недалеко, но прямого сообщения нет: надо ехать на такси от Дупницы или Сапарево. Мы были на машине и останавливались на ночь в Паничиште, ближайшем населенном пункте. Приехали ближе к половине одиннадцатого, и это было ошибкой — машинами все было забито где-то за километр до нижней станции карусельного подъемника, который ведет к озерам. Путь наверх занимает примерно 20 минут, тебя везут на высоте примерно чуть ниже верхушек елей, виды довольно красивые.
28 Жовтня, 2020
Поездка в Болгарии получилась экспромтом и экспериментом. Честно говоря, если бы не коронавирус, то в сторону этой страны вообще кто-то вряд ли бы взглянул, слишком уж крепок стереотип, что Болгария — это посредственные курорты на скучном Черном море летом и посредственное же катание на горных лыжах зимой. Да и то, Болгария — не заграница (вот это, кстати, оказалось ближе к истине, чем предыдущие утверждения). Впрочем, про то, что стоит посмотреть в Болгарии, я напишу отдельный пост, а этот будет про саму поездку.