Перейти до вмісту

Алькасар Хереса

Алькасар Хереса, тобто фортеця, стоїть на півдні старого міста Херес-де-ла-Фронтера, на вершині пологого пагорба. Археологічні дослідження кажуть, що пагорб був населений ще з бронзової доби, але ані тартесці, ані фінікійці, ані римляни не залишили тут ніяких споруд. Якісь фортифікації тут з’явилися лише у дванадцятому сторіччі за Альмохадів. Десь між 1255 і 1261 місто захопили кастильці й посадили в алькасарі свій гарнізон, але у 1264 маври повстали та вирізали гарнізон нафіг. У відповідь король Кастилії Альфонсо Х після п’ятимісячної облоги вирізав нафіг маврів і відтоді Херес був християнським.

Алькасар потроху занепадав (наприклад, король Енріке IV, проїжджаючи через Херес, погребував ночувати в Алькасарі, віддавши перевагу приватному будинку), доки в 1470 маркіз Кадіський не взявся за відновлення: довів до ладу стіни і споруди, побудував нову башту.

Втім, у шістнадцятому і сімнадцятому сторіччях фортецею знову ніхто не опікувався і Алькасар Хереса сильно занепав. На руїнах вже у кінці вісімнадцятого сторіччя на руїнах маркіз (на цей раз інший) Вільявіченський побудував бароковий палац (абсолютно, на мій погляд, не цікавий), а деякі мусульманські споруди були відновлені відповідно до тодішніх уявлень про мусульманські споруди. Під час громадянської війни тут, як водиться, була франкістська тюрма.

1. Мечеть. Це єдина мечеть у Хересі, що зберіглася із мавританських часів. (Звісно, у свій час перетворена на каплицю Діви Марії Алькасарської. Наразі реконструйована.)

Алькасар Хереса

2. Красиві двері, обиті міддю.

Алькасар Хереса

3. Фонтан.

Алькасар Хереса

4.

Алькасар Хереса

5.

Алькасар Хереса

6. Центральна зала.

Алькасар Хереса

6. Баня.

Алькасар Хереса

7.

Алькасар Хереса

8. Дворик з апельсинами.

Алькасар Хереса

9. Стіна, восьмикутна вежа і руїни.

Алькасар Хереса

10. Вид на кафедральний собор Херес-де-ла-Фронтера. На передньому плані можна побачити мури і ворота.

Херес-де-ла-Фронтера

11. Цегляні сходи.

Алькасар Хереса

12. Сади Алькасара.

Алькасар Хереса

13. Арабські лазні.

Арабські лазні

14.

Арабські лазні

15. В маркізовському палаці особливо нічого цікавого нема, звернув увагу хіба що на велику колекцію старовинних постерів. Цей обіцяв містянам кориду, квіткову битву (що б це не було), фейєрверк і інші розваги.

Алькасар Хереса

16. Автор на фоні вежі Алькасару.

Алькасар Хереса

Чесно кажучи, нічого особливо цікавого. Алькасар Хереса не тільки не йде в ніяке порівняння з Альгамброю, але програє й мавританським фортецям у Малазі й Антек’єрі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *