Перейти до вмісту

Алькасар Хереса

Алькасар Хереса, тобто фортеця, стоїть на півдні старого міста Херес-де-ла-Фронтера, на вершині пологого пагорба. Археологічні дослідження кажуть, що пагорб був населений ще з бронзової доби, але ані тартесці, ані фінікійці, ані римляни не залишили тут ніяких споруд. Якісь фортифікації тут з’явилися лише у дванадцятому сторіччі за Альмохадів. Десь між 1255 і 1261 місто захопили кастильці й посадили в алькасарі свій гарнізон, але у 1264 маври повстали та вирізали гарнізон нафіг. У відповідь король Кастилії Альфонсо Х після п’ятимісячної облоги вирізав нафіг маврів і відтоді Херес був християнським.

Алькасар потроху занепадав (наприклад, король Енріке IV, проїжджаючи через Херес, погребував ночувати в Алькасарі, віддавши перевагу приватному будинку), доки в 1470 маркіз Кадіський не взявся за відновлення: довів до ладу стіни і споруди, побудував нову башту.

Втім, у шістнадцятому і сімнадцятому сторіччях фортецею знову ніхто не опікувався і Алькасар Хереса сильно занепав. На руїнах вже у кінці вісімнадцятого сторіччя на руїнах маркіз (на цей раз інший) Вільявіченський побудував бароковий палац (абсолютно, на мій погляд, не цікавий), а деякі мусульманські споруди були відновлені відповідно до тодішніх уявлень про мусульманські споруди. Під час громадянської війни тут, як водиться, була франкістська тюрма.

1. Мечеть. Це єдина мечеть у Хересі, що зберіглася із мавританських часів. (Звісно, у свій час перетворена на каплицю Діви Марії Алькасарської. Наразі реконструйована.)

Алькасар Хереса

2. Красиві двері, обиті міддю.

Алькасар Хереса

3. Фонтан.

Алькасар Хереса

4.

Алькасар Хереса

5.

Алькасар Хереса

6. Центральна зала.

Алькасар Хереса

6. Баня.

Алькасар Хереса

7.

Алькасар Хереса

8. Дворик з апельсинами.

Алькасар Хереса

9. Стіна, восьмикутна вежа і руїни.

Алькасар Хереса

10. Вид на кафедральний собор Херес-де-ла-Фронтера. На передньому плані можна побачити мури і ворота.

Херес-де-ла-Фронтера

11. Цегляні сходи.

Алькасар Хереса

12. Сади Алькасара.

Алькасар Хереса

13. Арабські лазні.

Арабські лазні

14.

Арабські лазні

15. В маркізовському палаці особливо нічого цікавого нема, звернув увагу хіба що на велику колекцію старовинних постерів. Цей обіцяв містянам кориду, квіткову битву (що б це не було), фейєрверк і інші розваги.

Алькасар Хереса

16. Автор на фоні вежі Алькасару.

Алькасар Хереса

Чесно кажучи, нічого особливо цікавого. Алькасар Хереса не тільки не йде в ніяке порівняння з Альгамброю, але програє й мавританським фортецям у Малазі й Антек’єрі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Андалусія 2018

21 Грудня, 2024

Альхесірас - місто на півдні Іспанії, у Андалусії, на самому її південному краєчку. Знаходиться на узбережжі Альхесірської затоки. Назва "Альхесірас" — арабського погодження, від "Аль-Джезіра", "Півострів". Місто на трохи більше ніж сто тисяч населення, є якесь старе місто з собором, все не дуже цікаве. Альхесірас впевнено займає позиції у списках типу "10 найгірших міст Іспанії", визначного тут тільки порт. Порт - один з найбільших і найжвавіших у країні, а також база іспанських ВМС.

17 Грудня, 2024
Херес — місто у автономному регіоні Андалусія, знаходиться між Севільєю і Кадісом, але ближче до Кадісу. Повністю місто називається Херес-де-ла-Фронтера, тобто "Херес-на-кордоні", бо десь тут проходила межа території, що належала маврам
9 Квітня, 2020
Еще порция фотографий из январского Кадиса.
6 Квітня, 2020
Кадис находится на самом юго-западе Испании. До него из Малаги, где расположен международный аэропорт, автобусом ехать четыре часа, а поездом и того дольше, через Кордобу и Севилью. Севилья — ближайший крупный город, до нее ехать полтора часа. Короче говоря, добираться до Кадиса долго и не то чтоб удобно. Поэтому туристы сюда особо не доезжают. Та, положа руку на сердце, тут и доезжать особо не до чего — нет каких-то интересных достопримечательностей. Ну, площади, собор позапрошлого века, башни, улицы — в остальном все как везде. Пляж, правда, роскошный, длинный с чистым песком, но выходит на океан — волны сильные и вообще холодно. Именно благодаря всему этому в Кадисе ничего особенно не отвлекает. Это в Валенсии, например, было "сегодня идем в зоопарк, завтра катаемся на велосипеде, музей науки и океанариум можно в один день уместить". В Кадисе умещать особенно нечего. Просто шатаешься по улицам, идешь на рынок, пьешь херес, сидишь под баньяном, сидишь на набережной, сидишь в кабаке (и пьешь херес), сидишь на ступеньках собора. Ну и океан, океан с трех сторон.
8 Січня, 2019
— Зарезал обоих, — тем временем вдохновенно тянул Пако, — Я широким кинжалом. Вот что с людями делает любовь!

Празднующая компания разразилась апплодисментами и приветственными восклицаниями.
26 Лютого, 2018
Меня всегда удивляло, как так получается, что на европейских рынках самые простые кабачки, тыквы и прочий рядовой сельдерей выглядят так привлекательно. Сколько раз не был на рынке в Украине, никогда не тянуло что-то сфотографировать (кроме клубники). В этом посте я покажу центральный рынок Кадиса. Посмотрите, как тут живописно и аутентично. И это не туристическая достопримечательность — это обычный городской рынок, на котором домохозяйки покупают лук, картошку и рыбу.
8 Лютого, 2018
Третя зимова подорож до Андалусії. З одного боку вже було не так цікаво, як в минулі рази, тому що головні цікавості ми вже подивилися — якось після Севільі та Гранади інше побідніше. З іншого боку, ми нікуди не поспішали і в основному просто гуляли по пляжах, пили херес і втичили у захід сонця над Атлантикою.