Перейти до вмісту

Острів Гоцо

29 Березня, 2023

Вікторія — адміністративний центр острова Гоцо. Як і все на Мальті, місто суто іграшкове, на сім тисяч населення, цікаве величезною укріпленою цитаделлю, що височіє над містом на вершині пагорба висотою сто п'ятдесят метрів. Пагорб був населений з неолітичних часів, а перші укріплення тут з'явилися за бронзової доби в три с половиною тисячоліття тому. Потім тут була фінікійська фортеця, римська, Арагонський замок Іль-Кастільо, потім цитадель лицарів ордену святого Іоана. Мальта тілько-но пережила Велику осаду османськими військами, з північної Африки загрожували алжирській і туніські беї, ну з усіх боків постійно лізли в пошуках рабів численні корсари та пірати без роду і племені.

24 Березня, 2023
На Мальті багато неолітичних храмових комплексів, але Джгантія — найбільший, найстаріший і найвідоміший з них. Джгантія, в перекладі "вежа велетнів" — це два храми у вигляді п'ятипелюсткової конюшини, обнесені спільною стіною з встановлених вертикально величезних кам'яних плит (до шести метрів розміром і вагою до шістдесяти тонн). Побудовано Джгантію було приблизно п'ять з половиною тисяч років тому, на тисячу років раніше за єгипетські піраміди, з покладених без розчину каменюк (ця кладка зветься "циклопічною"), без допомоги колеса і металевих інструментів. Зустрічав навіть твердження, що це найстаріша споруда у світі, що збереглася, але залишу це на совісті мальтійського патріотизму.
14 Березня, 2023
Посередині південного узбережжя мальтійського острова Гоцо знаходиться містечко Муншар, цікаве своїми мальовничими пейзажами. В моєму рейтингу найкращих місць, де можна зустріти захід сонця із пляшечкою вина, воно з впевненістю потрапило б у десятку.