Перейти до вмісту

Мальта
Цей блог переходить на українську29 Березня, 2023

Вікторія — адміністративний центр острова Гоцо. Як і все на Мальті, місто суто іграшкове, на сім тисяч населення, цікаве величезною укріпленою цитаделлю, що височіє над містом на вершині пагорба висотою сто п'ятдесят метрів. Пагорб був населений з неолітичних часів, а перші укріплення тут з'явилися за бронзової доби в три с половиною тисячоліття тому. Потім тут була фінікійська фортеця, римська, Арагонський замок Іль-Кастільо, потім цитадель лицарів ордену святого Іоана. Мальта тілько-но пережила Велику осаду османськими військами, з північної Африки загрожували алжирській і туніські беї, ну з усіх боків постійно лізли в пошуках рабів численні корсари та пірати без роду і племені.

24 Березня, 2023
На Мальті багато неолітичних храмових комплексів, але Джгантія — найбільший, найстаріший і найвідоміший з них. Джгантія, в перекладі "вежа велетнів" — це два храми у вигляді п'ятипелюсткової конюшини, обнесені спільною стіною з встановлених вертикально величезних кам'яних плит (до шести метрів розміром і вагою до шістдесяти тонн). Побудовано Джгантію було приблизно п'ять з половиною тисяч років тому, на тисячу років раніше за єгипетські піраміди, з покладених без розчину каменюк (ця кладка зветься "циклопічною"), без допомоги колеса і металевих інструментів. Зустрічав навіть твердження, що це найстаріша споруда у світі, що збереглася, але залишу це на совісті мальтійського патріотизму.
14 Березня, 2023
Посередині південного узбережжя мальтійського острова Гоцо знаходиться містечко Муншар, цікаве своїми мальовничими пейзажами. В моєму рейтингу найкращих місць, де можна зустріти захід сонця із пляшечкою вина, воно з впевненістю потрапило б у десятку.
8 Березня, 2023

Палац Великого Магістра у Валлетті — офіційна резиденція президента Мальтійської республіки. Це найбільша будівля у Валлетті, яка займає цілий квартал — а оскільки Валлетта має максимально регулярну забудову із прямокутною сіткою вулиць, то й палац має форму прямокутника; нудно будували у шістнадцятому сторіччі, годі й казати.

7 Березня, 2023

Валлетта — столиця Мальти, тут знаходяться Парламент, Президентський палац, ще якісь урядові організації, три музеї і 6300 населення. Тому що Валлетта — це не місто в нормальному розумінні цього слова, де завгодно крім Мальти (яка загалом, як я вже писав, за розміром і населенням менша за Київ) Валлетта вважалася б кварталом. Вона займає частину півострова між бухтами Гранд-Харбор і Марсамшет розміром півтора кілометра на 800 метрів (ближчу до "континенту" частину півострова займає інше "місто" — Флоріана).

3 Липня, 2019
Первое, что нужно знать — Мальта очень маленькая. Одна Мальта по территории равна трети Киева — в принципе, всю реально обойти пешком. По населению Мальта меньше Киева в 8-12 раз (в зависимости от того, насколько вы верите в официальной переписи). Из соотношения этих величин можно прикинуть, что плотность населения на Мальте очень высокая, и что на Мальте практически нет свободной земли — тут все либо город, либо поля. Природа широко представлена камнями, морем, морем, скалами и скалами, никаких лесов или упаси боже гор тут нет. Честно говоря, я думаю, что жить тут очень скучно.

Пошук

Архіви

Популярне